Konkurs wokalno-recytatorski.

Nasza koleżanka Lena zdobyła nagrodę za piosenkę „Mamo, tato przytul mnie” w konkursie wokalno-recytatorskim „Mój dom – moja rodzina”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

I miejsce w miejskim turnieju wiedzy o bezpieczeństwie "Bezpieczny Przedszkolak".

Nasza koleżanka Elena oraz koledzy Filip i Antek reprezentowali nasze przedszkole w miejskim konkursie pt. „Bezpieczny Przedszkolak” i zdobyli pierwsze miejsce!!! Brawo! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Spotkanie z policjantką.

Delfinki brały udział w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa na drodze i codziennym życiu. Utrwaliły swoje wiadomości w tej dziedzinie, zapoznały się z akcesoriami policjanta, wykazały się refleksem w układaniu puzzli.

Kodujemy.

Delfinki opanowały do perfekcji techniki kodowania z użyciem kolorowych kubeczków i maty edu-sens. Potrafią też współpracować w zespołach.

Pracujemy.

Delfinki potrafią skupić uwagę na dłużej, znają już literki i doskonale pracują w książkach.

Udział w konkursie recytatorskim.

Nasze koleżanki Wiktoria i Lena otrzymały nagrody w konkursie recytatorskim „Świat dziecka”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wycieczka do Szkoły Ratownictwa Medycznego.

Delfinki zwiedziły Szkołę ratownictwa Medycznego, w której zapoznały się z wyposażeniem karetki pogotowia, poznały pracę ratownika medycznego oraz uczyły się jak ratować osobę potrzebującą pomocy medycznej.

Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

Na zajęciach edukacyjnych w bibliotece Delfinki poznały zwyczaje i życie ptaków przylatujących do nas wiosną. Wykonały też piękne bociany, które zabrały do przedszkola.

Uczymy się ważyć.

Delfinki za pomocą wagi z patyczków ważyły zabawki. Wyciągały wnioski dotyczące ciężaru i wielkości zabawek. Przekonały się, że duża zabawka wcale nie musi być cięższa od małej i odwrotnie.

Mama Krzysia uczy techniki origami.

Naszym gościem była mama Krzysia. Pani Honorata z wykorzystaniem filmu na laptopie i poprzez pokaz zapoznała dzieci ze sztuką origami i jej rodzajami. Dzieci pod okiem mamy Krzysia wykonały kolorowe motylki, które niebawem ozdobią firanki w naszej sali. Dziękujemy!

Zakładamy zielony ogródek.

„Delfinki” założyły zielony ogródek na parapecie. Posadziły szczypior, fasolkę, rukolę, pomidory, bazylię, rzeżuchę, kiełki oraz pietruszkę. Będą pyszne i zdrowe nowalijki do wiosennych kanapeczek.

Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

„Delfinki” uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w bibliotece zatytułowanych „Jak powstaje książka”. Zapoznały się z dawnymi książkami na tabliczkach glinianych, papirusie, supełkach. Pochwaliły się znajomością abecadła oraz czytania prostych tekstów. Na zakończenie wykazały się ogromną kreatywnością wykonując własne książeczki.

Pomoc przedmedyczna.

„Delfinki” zostały przeszkolone w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Dowiedziały się się jak pomóc poszkodowanemu w domu i w przedszkolu, utrwaliły numery alarmowe 112, 999,997 i 998 oraz doświadczyły resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie.

"Czyste powietrze wokół nas".

Delfinki realizowały program przedszkolnej edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”. Dzieci wraz z pacynką Dinusiem poznały źródła i rodzaje dymu, poprzez obserwację w środowisku oraz zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu papierosowego.

Zajęcia edukacyjne ze studentami stomtologii.

U Delfinków gościli studenci stomatologii UM w Białymstoku, którzy edukowali dzieci z zakresu dbania o higienę jamy ustnej.

Ubieramy choinkę.

Delfinki własnoręcznie wykonały anioły z serwetek, które zawiesiły na choince w holu.

Mikołajki.

Delfinki brały udział w mikołajkowej uroczystości przedszkolnej. Wszyscy świetnie się bawili. Po powrocie do sali naszym oczom ukazała się miła niespodzianka w postaci prezentów – zabawek do grupy. Radość była ogromna.

Zajęcia edukacyjne w bibliotece - "Jedzie do nas Mikołaj".

Delfinki brały udział w kolejnych zajęciach przygotowanych przez panie bibliotekarki. Tym razem poznały ciekawe historie o Świętym Mikołaju, dowiedziały się dlaczego warto pomagać innym, obejrzały książeczki poświęcone świętemu oraz wykonały Mikołaje z talerzyków papierowych.

Autochodzik.

Delfinki dowiedziały się, jak bezpiecznie pieszy powinien poruszać się po drodze oraz poznały podstawowe zasady ruchu drogowego. Brały też udział w ruchu ulicznym, jako kierowcy i jako piesi. Całą zabawę zafundowały nam funkcjonariuszki straży miejskiej. Dziękujemy!

Zajęcia w bibliotece.

Delfinki brały udział w zajęciach edukacyjnych w bibliotece pt. „Przytul misia”. Poznały różne rodzaje misiów oraz misiowych bohaterów bajek i książeczek dla dzieci.

Zajęcie otwarte dla rodziców.

W Delfinkach odbyło się zajęcie otwarte, na którym rodzice zostali zapoznani ze sposobem wprowadzenia litery „I, i”. Dzieci popisały się umiejętnością rozwiązania krzyżówki, znajomością liter, spółgłosek i samogłosek, analizą i syntezą sylabową i głoskową oraz umiejętnością ułożenia modelu i schematu wyrazów.

Udział w konkursie malarskim "Patriota - Polak, mały przedszkolak".

Maja zdobyła wyróżnienie w konkursie malarskim, organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 32.

Podróż do Figurolandii.

„Delfinki” wyruszyły w podróż do dziwnej krainy Figurolandii, gdzie utrwaliły znajomość figur geometrycznych, kolorów, doskonaliły współpracę w zespołach, rozwijały swoją kreatywność a przede wszystkim dobrze się bawiły.

Zajęcia edukacyjne o tematyce patriotycznej w bibliotece.

Delfinki brały udział w zajęciach edukacyjnych w bibliotece o tematyce patriotycznej. Obejrzały film, wysłuchały wierszy patriotycznych, wykazały się ogromną wiedzą dotyczącą symboli narodowych, bezbłędnie zaśpiewały hymn, a na zakończenie wykonały biało-czerwone kokardy patriotyczne.

Pierwsze spotkanie z Photonem.

Delfinki poznały Photona – robota i jego umiejętności. Był to pierwszy krok do nauki programowania. Zabawa była przednia. Każde dziecko miało możliwość zaprogramowania robota – ustalenia drogi, ustawienia koloru uszu, funkcji dotykowej oraz dźwięku, jaki miałby wydawać.

Zajęcia w bibliotece.

Delfinki bardzo lubią zajęcia w osiedlowej bibliotece. Tym razem dowiedziały się dlaczego niektórzy muszą nosić okulary z książeczki J. Berne pt. „Kajtek uważaj!”. Mogły również obejrzeć książeczki dla dzieci w ciekawych i nietypowych wydaniach.

Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego.

Delfinki odwiedziły Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. profesora Andrzeja Myrchy. Dowiedziały się ciekawych rzeczy o życiu zwierząt polarnych, zwierząt i ptaków naszych lasów. Porównywały wielkość jajek między innymi dinozaurów, strusia, kolibra, kiwi oraz jaja kurzego. Poznały też historię minerałów oraz drogich kamieni.

Oglądanie bajki pt. "Ekologiczny Czerwony Kapturek" w Klanzie.

Delfinki oglądały premierę bajki w pt.”Ekologiczny Czerwony Kapturek” w wykonaniu aktorów z Klanzy – Super Babć i Super Dziadków.

"Ratujmy kasztany".

Delfinki brały czynny udział w akcji „Ratujmy kasztany”. Wszyscy z wielkim przejęciem zbierali liście kasztanowca i wrzucali do worków. Przy okazji zaliczyliśmy jesienny spacer, czyli przyjemne z pożytecznym.

Spotkanie z policjantką i strażakami.

Jesień w lesie.

Poznając dary lasu wykonaliśmy makietę pt. „Jesień w lesie”.

Wycieczka na bazarek.

Przy omawianiu tematyki o owocach i warzywach wybraliśmy się na pobliski bazarek. Mogliśmy poznać owoce i warzywa znajdujące się na straganie oraz zobaczyć jak są przechowywane na sprzedaż. W sali rozpoznawaliśmy, nazywaliśmy oraz segregowaliśmy owoce naszych sadów, egzotyczne oraz warzywa. Potrafimy odróżnić owoc od warzywa.

Delfinki na balu u Witaminki.

Z przyniesionych przez rodziców owoców zrobiliśmy pyszne i kolorowe szaszłyki owocowe, które zjedliśmy ze smakiem. To była prawdziwa zdrowa uczta. Z warzyw zrobiliśmy śmieszne kukiełki- warzywniaczki.

Robimy szaszłyki owocowe.

Z przyniesionych przez rodziców owoców zrobiliśmy pyszne i kolorowe szaszłyki owocowe, które zjedliśmy ze smakiem. To była prawdziwa zdrowa uczta. Z warzyw zrobiliśmy śmieszne kukiełki- warzywniaczki.

Poznajemy nasze miasto wraz z przewodnikiem, panem Andrzejem.

Ćwiczenia z elementami taekwondo.